Trenčín 27. januára (TASR) - Mesto Trenčín chce kúpiť 48 nájomných bytov. Ich odkúpenie schválili na dnešnom mimoriadnom zasadnutí poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva. Byty postaví nitrianska spoločnosť SOLUM a mesto ich odkúpi v prípade, ak získa zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) úver, prípadne aj dotáciu z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Žiadosť o úver a dotáciu chce mesto podať do konca januára. 


trencin     

       Podľa trenčianskeho viceprimátora Jána Forgáča výhodou tohto zámeru je, že v prípade, ak mesto Trenčín prostriedky na kúpu týchto bytov od štátu nezíska, nie je povinné byty kupovať. Ako zdôraznil, takáto ponuka je pre mesto veľmi výhodná. Byty vzniknú v bývalej administratívnej budove závodu Ozeta na Veľkomoravskej ulici. Bude to 26 jednoizbových a 22 dvojizbových bytov. K tomu mesto získa aj 48 parkovacích miest za jedno euro. Kúpna cena za byty je 2,354 milióna eur s DPH, mesto by ju malo získať z úveru od ŠFRB a prípadnej dotácie z ministerstva. 
      O žiadosti o úver a dotáciu by sa malo rozhodnúť v prvej polovici tohto roka. V prípade schválenia budú byty k dispozícii už na jar 2017. V súčasnosti je v Trenčíne niekoľkonásobne viac žiadostí o jedno- alebo dvojizbové nájomné byty. Bývalý závod Ozety je momentálne využívaný minimálne a územný plán v tejto časti počíta s bytovou výstavbou, ako aj ďalšou občianskou vybavenosťou. 
      Podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka je toto prvý krok k naštartovaniu výstavby nájomných bytov, ktoré sú podľa neho dôležitým rozvojovým impulzom pre Trenčín. 

Zdroj:TASR