Bratislava 27. februára (TASR) - Súčasťou obchodnej zóny lokality Bory v bratislavskej Devínskej Novej Vsi bude aj sedem obchodno-výstavných objektov. Spoločnosť Bory, ktorá patrí do portfólia skupiny Penta, predložila svoj zámer na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).
      „Ide o obchodno-výstavné priestory, ktoré by mali vzniknúť vo viacerých etapách, pričom celková prenajímateľná plocha projektu dosiahne viac ako 35.000 štvorcových metrov (m2). V tomto multifunkčnom projekte si nájdu miesto rozličné prevádzky, napríklad showroomy, kancelárie alebo obchodné priestory," priblížil pre TASR hovorca Penty Gabriel Tóth.
      Územie je ohraničené z juhovýchodnej strany retailovou zónou Bory, najbližšie k navrhovaným objektom je komplex obchodného centra Metro. Z ostatných strán ho ohraničuje poľnohospodárska pôda.

Bory_retail
      Na celkovej ploche 60.172 m2 investor postaví sedem obchodno-výstavných objektov. Každý objekt bude tvorený viacerými samostatnými nájomnými jednotkami predajcov. Objekty 01, 02 a 03 budú pozostávať z 12 samostatných jednotiek, objekt 04 zo siedmich, objekty 05 a 06 z 10 a objekt 07 z piatich jednotiek.
      Zámer počíta s vytvorením približne 480 parkovacích miest. Projekt navrhuje kapacity pre 136 zamestnancov a asi 1200 návštevníkov.
      Spoločnosť plánuje v prípade získania potrebných povolení začať s výstavbou v októbri tohto roka. Za predpokladaný termín ukončenia stavby označila december 2019. Náklady na výstavbu odhadla na 19 miliónov eur.

Zdroj:TASR