Každý priestor je individuálny, rozličné sú vkusy užívateľov a taktiež primárny zámer, ktorý by mala táto miestnosť spĺňať. Existuje množstvo tipov, ako si z nej spraviť zároveň exotickú pracovňu, netradičnú hosťovskú či prekrásnu jedáleň. Tí, ktorí disponujú veľkým priestorom a metre štvorcové nešetria, si dokážu prepojiť zimnú záhradu s bazénom a spraviť z nej akúsi wellness zónu.

 

Prirodzená krása

Nech už interiér svojho domova ladíte do akéhokoľvek štýlu, nebojte sa nachať túto miestnosť vyniknúť, odlíšiť ju od všetkých ostatných a uprednostniť v nej jej pravú podstatu. Prírodný vzhľad. Veď práve zimná záhrada je spojítkom interiéru s exteriérom. Vnáša do našich domovov čaro autenticity a spája v nej všetky živly - zem, vzduch, vodu aj oheň. Snažte sa na to preto myslieť aj pri jej zariaďovaní. Nešetrite na kvetoch a iných rastlinách. Nasaďte ich toľko, koľko sa vám páči a koľko vám to priestor umožní. Kombinujte jednotlivé kvety s interiérovými stromčekmi, veľmi efektné sú bonsaje a nič nepokazíte ani rôznymi aromatickými kvetmi ako levanduľa, či materina dúška. Pôsobia stimulujúco na nervový systém, čím navodia príjemnú atmosféru a po odkvitnutí ich viete zúžitkovať aj v kuchyni. Nábytok, ktorý tu použijeme najlepšie vynikne, ak je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, ratan, bambus, slama. Na dotvorenie atmosféry použite sviečky, v tomto období pokojne aj tie, ktoré sa budú vynímať na vianočnom stromčeku.

 

Kvalita nadovšetko

Zimné záhrady sú tými najsvetlejšími miestnosťami v dome, čo je možné docieliť vďaka pokročilým technológiám. Správnou kombináciou vysokokvalitných konštrukčných rámov, ktoré sú dnes najčastejšie vyrábané z plastu alebo hliníka, okenných a dverových systémov a kvalitných, no zároveň ľahkých strešných materiálov, si môžete byť istí nie len výborným vzhľadom, ale aj účinnou izoláciou, tepelnými vlastnosťami a dostatočným vetraním v záujme zabránenia vzniku skleníkového efektu.

 

 Využite zbytočné metre štvorcové a vytvorte si vysnívaný relaxačný priestor.

 

Na výber sú už dnes desiatky rôznych profilov. Dizajnom sa vďaka tejto variabilite vedia veľmi ľahko doladiť k pôvodnej stavbe domu. Dispozične je možné v tomto ohľade robiť hotové zázraky a s priestorom sa vyhrať naozaj bravúrne. Chcete na zimnú záhradu šikmú, sedlovú alebo okrúhlu strechu? Aj tu je výber len na vás. Všetky sú dimenzované na záťaž v podobe snehu, vetra a dažďa. A to je len zlomok toho, na čo treba pri výstavbe zimnej záhrady myslieť. Dôležitým prvkom je tieniaca technika či vetracie otvory, ktoré často nie sú voľným okom viditeľné, sú však regulovateľné a vďaka nim je možné zimnú záhradu pravidelne prevetrávať. Odvodňovacie žľaby a okná i dvere s bezpečnostným sklom a viacbodovým uzamykacím systémom sú dnes už tiež samozrejmosťou. Nepriplatíte si za ne v porovnaní s celkovou investíciou do tejto oddychovej miestnosti až tak veľa a komfort máte zaručený. Raritou nie sú ani termoizolačné sklá s protislnečnou ochranou a dokonca ani sklá s funkciou samočistenia. Vyžadujú si jednoduchšiu údržbu, použitím menšieho množstva saponátov sú ohľaduplnejšie k životnému prostrediu a spotrebujú menej nákladov na údržbu.

 

Ak zvažujete prístavbu zimnej záhrady , vyberte si firmu ponúkajúcu komplexné riešania. Pokiaľ už túto miestnosť doma máte, venujte čas jej dekorácii a efektným doplnkom. Aj vďaka nim si budete môcť naplno vychutnávať tú najzelenšiu časť vo vašom dome či byte bez ohľadu na to, aké ročné obdobie panuje za jej oknami.